Silikoninis dekoratyvinis tinkas

Silikoninis dekoratyvinis tinkas

Kiekvienas mūsų norime turėti erdvius, jaukius ir akims pažiūrėti dailius namus. Jeigu pagrindinę namo statybą patikime profesionaliems pastatų statytojams, tai jo apdailą ar dekoravimą dažnai norisi atlikti patiems. Tuomet tenka išsamiai susipažinti su šiems darbams naudojamomis medžiagomis, jų savybėmis. Viena tokių – dekoratyvinis tinkas. Jo rūšių yra išties nemažai. Viena populiariausių – silikoninis dekoratyvinis tinkas.

Kur naudojamas silikoninis dekoratyvinis tinkas

Ši tinko rūšis puikiai tinka tiek vidaus, tiek išorės sienoms. Silikonis tinkas yra gerokai pralaidesnis vandens garams nei kitos tinkų rūšys. Garų pralaidumas yra ta savybė dėl kurios silikoninis tinkas dažniausiai pasirenkamas senesniems, mineraliniu tinku tinkuotiems arba visiškai nešiltintiems namų fasadams. Tokie fasadai, kaip taisyklė, išgarina didelį kiekį vandens garų. Todėl labai svarbu, kad pasirinktas dekoratyvinis tinkas juos praleistų į išorę. Kitaip tinkas atšoks nuo paviršiaus. Būtent tokių problemų  padeda išvengti silikoninis dekoratyvinis tinkas.

Nors ši tinko rūšis yra puikus pasirinkimas seniems renovuojamiems namas, jį dėl puikių panaudojimo savybių ir ilgaamžiškumo, dažnai renkasi ir naujų, ką tik pastatytų, namų savininkai. Jeigu namas yra apšiltintas akmens vatos plokštėmis, tuomet silikoninis dekoratyvinis tinkas – idealus pasirinkimas. Taip pat, juo gana dažnai dengiami ir medinių, medžio drožlių ir medžio plaušo pagrindai.

Silikoninio dekoratyvinio tinko savybės

Žinodami stipriąsias silikoninio tinko savybes, galėsite nuspręsti ar šis tinkas yra pats tinkamiausias Jūsų numatomiems tinkavimo darbams.

  • Šis tinkas yra labai lengvai valomas ir atsparus blukimui, todėl jeigu Jūsų prioritetas – ilgaamžiškumas, rinkitės silikoninį dekoratyvinį tinką. Tai ypač aktualu jeigu namo fasadas didžiąją laiko dalį yra veikiamas ultravioletinių saulės spindulių.
  • Puikus oro pralaidumas ir geros hidrofobinės savybės. Šios savybės leidžia namui lengvai kvėpuoti. To dėka sukuriamas komfortiškas namų mikroklimatas.
  • Statybinių medžiagų tiek fizinės, tiek internetinės parduotuvės siūlo didelę spalvinę gamą. Turėdami savo mėgiamą spalvą, galėsite išsirinkti iš smulkesnio jos atspalvių sąrašo.
  • Galima perdažyti silikoniniais ar silikatiniais dažais.
  • Turi priedų, stabdančių įvairių mikroorganizmų atsiradimą. Tai aktualu ir išorės, ir vidaus apdailai, nes neleidžia plisti grybeliui, pelėsiui ir dumbliams.

Kaip naudoti silikoninį dekoratyvinį tinką

Bet kokia statybinė medžiaga, taip pat ir silikoninis tinkas, džiugins puikiu rezultatu jeigu jį naudosite tinkamai, laikydamiesi visų gamintojo nustatytų taisyklių. Pagrindas, ant kurio nusės tinkas, turi būti sausas, švarus, lygus ir tvirtas. Dulkės, purvas, seni dažai ar kiti nešvarumai labai pablogins sukibimą. Todėl tinkas, net praėjus nedideliam laiko tarpui, gali atšokti nuo paviršiaus.

Prieš naudojimą paruoštą silikoninį tinką rekomenduojama permaišyti. Visą tinkuojamą plokštumą reiktų padengti vienu kartu. Jei to padaryti neįmanoma, tuomet tinkuojamą plotą  suskirstykite į dalis naudodami dažymo juostą. Neišdžiūvusį paviršių būtina saugoti nuo kritulių, saulės spindulių ir didelio šalčio ar karščio. Be abejonės, visais atvejais vadovaukitės informacija, kuri pateikta ant pakuotės arba buvo suteikta prekybos vietoje. https://www.nanomarket.lt/product/dekoratyvinis-silikoninis-tinkas-revco-15kg/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

lt_LTLithuanian
lt_LTLithuanian