Krepšinis – sporto šaka, kurią dievina visas pasaulis

Krepšinis – sporto šaka, kurią dievina visas pasaulis

Krepšinis neabejotinai yra vienas iš pačių populiariausių ir žinomiausių sporto šakų pasaulyje. Tai yra sporto šaka, kurią didžiulė dalis žmonių mėgsta ne tik stebėti, tačiau taip pat ir propaguoti – tiek profesionaliai, tiek ir mėgėjiškai. O kadangi krepšinio sporto šaka atsirado dar 1891 m., nuo to laiko praėjo daugybė dešimtmečių, todėl krepšinio pasaulyje įvyko begalė įdomių įvykių. Taigi, čia rasite informaciją apie įvairius įdomius krepšinio sporto šakos faktus, kurių, spėjame, dauguma nežinojote.

Įdomūs faktai apie visų mėgstamą krepšinį

Mes visi žinome, kad krepšinis yra žaidžiamas dviejų skirtingų komandų, kurių kiekvienoje yra po penkis žaidėjus. Žaidžiama krepšinio salėje, kuri yra padalinta į dvi puses – viena priklauso vienai komandai, o kita – kitai. Krepšinio rungtynės yra padalintos į keturis kėlinius, po kurių paaiškėja varžybų nugalėtojai, pelnę daugiausiai taškų. Tačiau nepaisant to, jog šią informaciją žino kiekvienas, yra begalė detalių, kurių nėra girdėję net ir labai entuziastingai krepšinio sporto šakos atžvilgiu nusiteikę žmonės.

1. Krepšinis – nacionalinis žaidimas

Krepšinis yra pripažintas nacionaline sporto šaka Lietuvoje ir Gruzijoje. Tačiau Lietuvoje taip pat labai dažnai galime girdėti krepšinio sporto šaką priskiriant ir antrajai mūsų šalies religijai (žinoma, ne oficialiai).

2. Įžymios krepšinio varžybų vietos

Kai kalbama apie krepšinį, daugeliui žmonių pirmiausia į galvą šaunanti mintis būna NBA lyga. Akivaizdu, kad tai yra pati populiariausia krepšinio lyga visame pasaulyje, kurią žino kiekvienas. Tačiau ar žinojote, kad viena iš įžymiausių krepšinio vietų JAV yra Springfildas, Masačiusetse. Be to, labai įdomus faktas, jog būtent čia gimė James Naismith – žmogus, kuris sukūrė krepšinį.

3. Krepšinio kamuolio spalva

Pradžioje krepšinio kamuolio spalva buvo ruda, tačiau bėgant metams jo spalva tapo oranžinė. Žinoma, rinkoje šiandien taip pat galima įsigyti ir rudus krepšinio kamuolius, tačiau jau kurį laiką originali krepšinio kamuolio spalva yra oranžinė.

  1. Pirmosios modernaus krepšinio varžybos

Iki Antrojo pasaulinio karto krepšinio sporto šaka JAV buvo populiaresnė mokyklose. Po Antrojo pasaulinio karo krepšinio populiarumas tapo dar didesnis ir ši sporto šaka paplito kur kas plačiau. Devintajame dešimtmetyje susidomėjimas krepšiniu ypatingai išaugo po to, kai ši sporto šaka buvo pradėta reklamuoti per televiziją. Tuo tarpu pirmosios modernaus krepšinio varžybos įvyko 1982 m. sausio 20 d.

5. Populiarus krepšinio treneris

„Atlanta Hawks“ krepšinio komandos treneris Lenny Wilkens laimėjo daugiau varžybų nei bet kuris kitas treneris visoje istorijoje. Ir tai yra labai įdomus faktas, kuris turėtų paskatinti krepšinio sporto šakos entuziastus plačiau pasidomėti šio krepšinio trenerio taikytomis metodikomis ir treniravimo subtilybėmis.

  1. Futbolo kamuolys krepšinyje

Ar žinojote, kad anksčiau krepšinis buvo žaidžiamas naudojant futbolo kamuolį? Tuo tarpu dabartiniam krepšinio kamuoliui artimesnis kamuolys buvo pagamintas 1894 m. Jo skersmuo tuo metu buvo 81 cm – didesnis nei futbolo kamuolio. Tuo tarpu tarp 1891 m. ir 1893 m. krepšinis visiškai nebuvo panašus į mums šiandien pažįstamą modernų krepšinį.

  1. Traumos krepšinio sporto šakoje

Didelė dalis žmonių mano, kad daugiausiai traumų sportininkai patiria koviniame sporte. Tačiau realybė yra visiškai kitokia. Krepšinis užima antrąją vietą pagal traumų skaičių. Tuo tarpu pirmoji vieta atitenka futbolui.

8. Aukščiausias ir žemiausias

Žemiausias NBA žaidėjas Muggsy Bogues ir aukščiausias NBA žaidėjas Manute Bol 1987-1988 m. NBA sezone žaidė toje pačioje krepšinio komandoje. Jie abu atstovavo „Washington Bullets“ NBA komandai ir neabejotinai patyrė daugybę kvapą gniaužiančių akimirkų krepšinio varžybų metu.

  1. Pirmieji NBA čempionai

„Golden State Warriors“ krepšinio komanda yra žinoma dėl to, jog laimėjo pirmąjį NBA čempionatą dar 1947 m. Tuo metu tai buvo pavadinta BAA finalais. Ir, žinoma, tai nebuvo vienintelis jų laimėtas čempionatas – jie taip pat laimėjo ir 2015, 2017 bei 2018 m. Ir tai neabejotinai yra viena iš paties aukščiausio lygio krepšinio komandų NBA istorijoje. Ką jau kalbėti apie tai, kad jie savo didžiulį profesionalumą rodo jau daugiau kaip 70 metų.

Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir yra skelbiamas neatlygintinai.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

lt_LTLithuanian
lt_LTLithuanian