2016 metais Gedimino prospektu žygiuos homoseksualai

2016 metais Gedimino prospektu žygiuos homoseksualai

3 2871

Tokią žinią pranešė masinės informavimo priemonės. Numatoma, kad eitynės vyks birželio 18 d., šeštadienį. Jie žygiuos Gedimino prospektu, o po to numatomas LGBT bendruomenės mitingas Bernardinų sode. Eitynės ir bendruomeninė kultūrinė programa truks nuo 12 val. iki 18 val., joje tikimasi sulaukti apie 1000 dalyvių. Tai jau bus trečia „Baltic Pride“ eisena, ankstesnės vyko 2010 ir 2013 metais.

Trečias kartas ypatingas tuo, jog liberalų valdomas Vilnius leidimą išdavė tyliai, greitai ir be jokių diskusijų. Na o viešojoje erdvėje tyla ir jokio rimto protesto ar bent diskusijos. Staiga pasikeitė požiūris? Veikia Overtono langas ir visuomenė pavargo bei atbuko nuo tos temos, tad ji nebekelia jokio emocinio dirgiklio? O be reikalo, nes reikalavimai persikelia nuo elementarių eitynių iki aukštesnio lygmens. Cituoju jų oficialų pareiškimą:
„Organizatoriai skelbia, kad šį kartą festivaliu bus siekiama pasinaudoti kaip platforma, aptariant diskriminacinio pobūdžio Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatų taikymą LGBT bendruomenės atžvilgiu ir skatinant konstruktyvią visuomeninę diskusiją dėl tos pačios lyties porų santykių teisinio pripažinimo.“

 Paprasčiau tariant, politinis klausimas nuo teisės pražygiuoti, kas jau tapo kaip ir legitimizuota, perkeliamas link partnerystės įteisinimo ir įsivaikinimo. Kaip matome, žingsnis po žingsnio, žengiama tuo pačiu keliu, kuriuo buvo einama ir Vakaruose.
Kyla esminis klausimas, ar mes norime, jog homoseksualizmo ideologija ir gyvenimo būdas bei jo vertinimas būtų toks pat kaip Vakaruose, ar vis tik ne? Jei žmonės to nori arba jiems nesvarbu, tai jie renkasi vieną kelią, o jei nenori, tai ieško kelių kaip stabdyti vykstantį procesą.
Šiuo metu pastebiu kelias pozicijas tarp deklaruojančių nepasitenkinimą homoseksualizacijos procesu ir nė viena jų nėra tinkama.
Pozicija A, šiuo metu vyraujanti, „ignoruoti, neiti į tą renginį ir nerengti kontrprotestų“. Motyvuojama tuo, jog tada homoseksualai ir jų palaikytojai eis tuščiomis gatvėmis ir taip nepasieks savo tikslo – provokuoti visuomenę.
Tai totaliai neteisinga taktika, nes visada atsiranda smalsuolių, kurie žioplinės įvykio vietoje. Be to renginys vyks geru laiku, kada yra šilti orai, savaitgalis bei procesija žygiuos pagrindine sostinės gatve. Bet kuriuo atveju žmonių bus. Taip pat, kaip visada, dalyvaus gausus užsienio homolobistų desantas, kurie tikrai sudarys eisenos daugumą ir tuo sudarys minios efektą.
Net jei ir pavyktų pasiekti, jog be LGBT ir jų palaikytojų (kas sunkiai įsivaizduojama) miesto centre nebūtų jokių kitų žmonių, tai vėl gali būti panaudojama propagandai. Girdi, visuomenė visiškai neprieštarauja, tapo tolerantiška, tad gal jau laikas artėti labiau link Vakarų, vytis juos ir kelti klausimą apie partnerystę ir įsivaikinimą?
Pozicija B, kuri buvo naudojama ankstesnių eisenų kontrprotestų metu. Bliauti, rėkti, kvatoti įsikibus į tvorą. Koks nors politikas būtinai turi cirką sukelti ir taip į save atkreipti žiniasklaidą. Kvailos replikos, pyktis, neteisingi pasisakymai žiniasklaidoje ir t.t. Kitaip tariant, daroma viskas, jog parodytų, kad opozicija yra kvailesnės ir žemesnės socialinės klasės. Ta taktika dar pasiteisintų jei pavyktų mobilizuoti labai dideles minias ir tiesiog užtvindyti miesto centrą, bet laikas nustoti apie tai svajoti. Lietuva ne ta šalis ir ne tas mentalitetas.
Kas belieka? Įjungti fantaziją ir naudotis politinėmis technologijos. 🙂 Būtina naudoti originalias priemones, idant parodytume, jog jie nėra jokia modernybė, kuria skelbiasi. Patrolinti, išjuokti ir marginalizuoti. Štai ką reikia daryti su politiniu priešu, kuris mums bando įpiršti žalingą ideologiją. Taip pat galima naudoti ir kiek rimtesnio formato, bet socialinio ir politinio nepaklusnumo formas. Aišku, už tai gali būti finansinė bauda, kažkiek nemalonumų, bet kyla klausimas ar jūs norite tik patogiai pasipiktinti, ar kovoti už savo pasaulėžiūrą? Nuobaudos, su laiku, pradingsta, o finansus galime ir susimesti:)
Įmanomi scenarijai:
– Sėdimas protestas toje vietoje, kur turi žygiuoti homoseksualai (nesipriešinti policijai, kai ji patrauks – ramiai grįžti į sėdimą poziciją į kitą tuo metu laisvą praėjimo vietą).
– Stovėti su knyga rankoje bei skaityti toje vietoje kur žygiuos LGBT draugai ir Co. Sustoti kiek įmanoma tankiau, jog nebūtų galima praeiti.
– Pasitiesti kilimėlius, audeklus ir daryti „pikniką“ eisenos vietoje. Atsinešti gaiviųjų gėrimų, arbatos, sumuštinių. Pavaišinti ir policininkus.
– Eisenos vietoje surengti porų (normalių) šokių maratoną arba bučiavimosi konkursą. Kas neturi poros tas gali pakalbinti prisijungti pareigūną/pareigūnę.
– išpilti eisenos vietoje kiek įmanoma daugiau valerijono. Viso miesto katėms būtų smagi fiesta.
Ir taip toliau.
Realiai galima sugalvoti bent kelis šimtus scenarijų ir ruoštis pagaliau rimtam kontrprotestui bei taip suformuoti nepasitenkinimo šiuo reiškiniu opoziciją. Labai didelio žmonių kiekio tam nereikia. Svarbu motyvacija bei organizuotumas.
Dėl detalių galime derintis atskirai.
Ką tai duos? Be abejo, bus siunčiama žinutė mūsų aukščiausioms institucijoms, jog visuomenė nėra apatiška bei neorganizuota banda, ji sugeba priešintis iš svetur atkeliaujančiai kenkėjiškai pasaulėžiūrai.
Antra, jeigu jų renginį sustabdysim ar paversim absurdu, tai atgrasysim pasyvius ar dar neapsisprendusius (o gal užimančius kokias svarbias pareigas) homoseksualistus nuo viešo savo pažiūrų demonstravimo bei politinių tikslų siekimo.
Galim laimėti politinę bei įvaizdžio formavimo pergalę arba galim ir toliau eiti pralaimėjimo keliu (ignoruojant reiškinį arba naudojant agresyvius metodus) . Ką renkatės?
Marius Jonaitis
info@kulgrinda.lt

SIMILAR ARTICLES

3 COMMENTS

  1. „Eisenos vietoje surengti porų (normalių) šokių maratoną arba bučiavimosi konkursą. Kas neturi poros tas gali pakalbinti prisijungti pareigūną/pareigūnę.“ – geras juokelis. 😀 Greičiau sulaukčiau ne bučinio, o rankos sulaužymo. 😀

    Jei rimčiau, tai bet kuriuo atveju LGBT sulauks dėmesio ir bus parodyta žiniasklaidos kaip „geroji, nuskriaustoji pusė“, o visi kiti, esantys priešingoje pusėje – būtent kaip mulkiai, provokatoriai ir t.t. Jau geriau toms eitynėms kaip atsvarą rengti „šeimų eitynes“. Man pačiam nekliūna jų eitynės, jei ten nėra jokių nuogų užpakalių, provokuojančios aprangos, lytinio akto demonstravimo ar jo imitacijos bei plakatų, nukreiptų būtent prieš konservatyvias vertybes.

  2. Manau žiūrovais reikia pakviesti mūsų brolių čėčėnų(kaip sakydavo Landzbergis) Gruzinų ir kelių musulmonų šalių atstovus, ir manau šventė parodys kad tie veikėjai, „Respublikos“ vadinami šūdplakiais, tikrai mylimi daugelio pasaulio tautų…

Leave a Reply