Siurbimas. Kaip iš mūsų visų kapitalizmas su galinga žarna išsiurbė paskutinius vertės...

Siurbimas. Kaip iš mūsų visų kapitalizmas su galinga žarna išsiurbė paskutinius vertės lašus

0 1413

Kai jau iškasėme žemę ir išmelžėme paslaugų pramonę, kas beliko? Mes, štai kas – viskas nuo administravimo mokesčių, nekilnojamojo turto agento mokesčių, iki mokesčių už tortą, kuris jums atnešamas restorane gimtadienio proga.

Siurbimas. Ar gali būti geresnis skalavimo modelis, kuriuo mes vis esame skalaujami dabartinės sąmokslo vyriausybės ir komercijos? Pasaulis apsivertė aukštyn kojomis, „konservatyvus“ dabar reiškia absoliučiai priešingą sąvoką, negu „palikti dalykus, tokius kokie jie yra“. Konservatyvus – reiškia keisti viską, išmontuoti dalykus ir parduoti dalimis arba gręžti į mūsų gyvenimą ir išgręžti jo esmę.

Sveiki atvykę į kapitalizmo šou. Jei iš kažko galite arba mokate išsiurbti paskutinį vertės lašą, dabar jūs būtinai turite tai padaryti. Siurbimas yra geriausias šiandienos verslininko įkvėpimo šaltinis. Šie „herojiško turto kūrėjai“, kuriais žavisi Andy Panderis Burnhamas ir pusė Darbo partijos. Reketininkų amžius baigėsi. Dabar svarbiausia siurbimas.

Štai jums naujausias pavyzdys. Londono nekilnojamojo turto agentų gauja kai ką išrado, pavadinimu „kliento progresavimo mokestis“. Taip įžūlūs siurbikai siurbia milžiniškus pinigus iš pirkėjų, tiesiog priimdami jų nekilnojamojo turto pasiūlymus. Tik įsivaizduokite: imti pinigus iš žmogaus dėl to, kad sutarėte kažką jam parduoti. Žmonės priverčiami mokėti šį absurdišką mokestį.

Tai paverčia nekilnojamojo turto industrijas į piratų aptarnavimo ekonomiką, kurioje dirba nesąžiningi ir vagiantys šunsnukiai, kiaurai permirkę melancholišku duty-free kvapu. Tiesa ta, kad turto agentai gana gerai ištobulino šlapinimosi doru veidu meną. Vienas buvęs turto agentas man pasakė, jog jam visada buvo pavesta padaryti administravimo mokesčius: „Jei tik turi galimybę pasipelnyti iš …, sukelk kainą ir eigoje galėsi ją nuleisti, taip pasirodydamas malonus“. Klasikinis rinkliavos modelis.

Aš nusprendžiau, kad iš visų agentų – sporto, biologinių – turto agentai tikrai buvo blogiausi. Tada aš paklausiau žmonių Twitteryje, kaip jiems yra tekę būti nusiurbtiems per pastaruosius metus ir jie man priminė apie nuomos agentūras. Ir apie tai, kaip kiekvienas žmogus, turėjęs kokių nors reikalų su nekilnojamo turto agentais, dar kartą persvarstė savo požiūrį į žmonijos rasę. Ar kas nors atgavo savo besaikį indėlį be vargo ir alinančių argumentavimų? Pastaruoju metu girdžiu, kaip iš žmogaus yra siurbiama 90 svarų už „informacijos mokestį“, kai žmogus nori persikelti iš vieno būsto į kitą, kurie priklauso tam pačiam agentui, tada susidaro 180 svarų suma. Arba 50 svarų už 6 nuomos sutarties puslapius. „Prašiau jų atsiųsti sutartį man paštu, kad galėčiau ją atspausdinti, tačiau jie pasakė ne!”.

Siurbimo pasaulis yra itin lankstus ir tuo pačiu nesuderinamas. Perkant bilietus internetu, galite būti paprašytas susimokėti administracijos mokestį, tačiau bilietus vis tiek reikės atsispausdinti pačiam namuose. Originalus internetinis mokestis – jūs atėjote taip toli iki pirkimo proceso, kad duokite dar 12 svarų dabar, arba pastarosios 20 minučių bus išbrauktos iš jūsų gyvenimo – savaime mutavo į egzotiškas versijas.

Patvirtinimo mokestis. Patogumo mokestis. Kažkas, kas pirko bilietus į tenisą, atsiuntė man šią turiningą žinutę: „4 bilietai. 4 įrangos mokesčiai + 4 aptarnavimo mokesčiai + 1 įprastas siuntimas paštu, £ 2,75 = 15% bendro £!“. Tikrai „Grand Slemas“.

Dabar net nuostabu pagalvoti apie pasaulį, koks jis buvo prieš administravimo mokesčius. Tai beveik sukelia nostalgiją, tam senam ir paprastam laikui, kai tokie sukčiai buvo išaiškinti. Prisimenate reketininkus? Madingi rūbai, maži ūsai, ryšiai su organizuotu nusikalstamumu. Kai kuriems iš jų labai pasisekė ir jie tapo sėkmingi šios sferos savininkai. Nemažai senosios mokyklos sukčių įsisuko į „svetingumo ir laisvalaikio“ verslus, kur šių dienų siurbimas veikia visu 100%.

Restoranai ima 9 svarų rinkliavą už torto atnešimą, jei pietautojai, žinoma, atsineša savo tortą. Labai nusisekę filmai, taip vadinami „Blockbusteriai“, yra apmokestinami papildomai. Ir mano asmeninis mėgstamiausias mokestis – bet koks viešbutis ima mokestį už interneto prieigą. Šiais laikais tai atrodo juokinga. „Sveikiname, dabar jūs galite naudotis internetu.“ Gerai, kad dar nerašo: „Paprašysime, kad jūsų naudojimasis internetu būtų kuo trumpesnis, nes registratūrai gali reikti telefono linijos, atsakinėjant į skambučius.“

Didžiausia problema siurbimo teorijai – naujos teritorijos radimas. Tai nekintantis ekonominis įstatymas, kad turtingas turi darytis turtingesnis, kitaip visa sistema ims žlugti, ir kas tada? Niekas nežino, bet turtingi karts nuo karto numeta užuominas, kad, jei jų maržos sugrius, mes visi atsidursime kažkokioje Riddlio Walkerio distopijoje, kur žmonės vėl turi medžioti maistą ir saugotis laukinių šunų, visą laiką lyja ir žmonės pasakoja pasakojimus apie senus laikus, kai skraidydavo laivai danguje ir galėdavai matyti paveiksliukus vėjyje. Taigi, kad taip neatsitiktų, nenustokite daryti mūsų turtingais!

Kai jau iškasėme žemę ir numelžėme paslaugų pramonę, ką liko siurbti? Mus, štai ką. Girdėjote apie Kwasi Kwarteng? Jis – auganti žvaigždė konservatorių partijoje. Kad jam pasisektų, reikia teisėją Dredd‘ą priversti atrodyti kaip Kenterberio arkivyskupas.

Kwarteng siūlymas, kuris labai greitai pasklido visiems, kurių aš nekenčiu, yra toks: jaunas žmogus, kuris neturi darbo, todėl nesumokėjęs visos nacionalinės draudimo įmokos, turi gauti savo bedarbio pašalpą grąžintinos paskolos forma. Net jei kas nors nedirbo visus septynerius metus nuo 18 iki 25, sako jis, „bendra grąžinama suma būtų £ 20,475 – gerokai mažiau nei už mokslą grąžinamos paskolos“. Šios idėjos esmė – jūs galite būti bedarbiai, bet laikykite save laimingais, kad jūs nesimokote universitete.

Piliečių, kaip siurbimo vienetų apibrėžimą, dabar puikiai galima pamatyti Nacionalinėje sveikatos sistemoje (toliau NSS). Kai imi taikyti siurbimo taisykles NSS sistemoje, lieka mažas žingsnis tarp piniginės išraiškos operacijų ir jų privatizavimo. Procedūros, kurios yra pelningos akcininkams, gali būti nepasiekiamos prasčiokams. Vieną dieną gali būti taip: Jūs mums skolingi, nes mes jums padėjome atgauti savo regėjimą, bet jūs negalite tikėtis atgauti visą savo valstybinę pensiją.

Beveik kiekvienas nors kartą turėjome NSS odontologą. Dievaži, prabėgo jau daug metų. Ar kas nors prisimena, kaip jie atrodė? Šiandien prastuomenė tiesiog taikstosi su blogais dantimis ir jų netvarko. Tas pats su fiziologu. Gydytojai dabar tiesiog patars apsilankyti pas privatų daktarą, kad išvengtumėte mėnesius trunkančio laukimo, tačiau net ir trumpi apsilankymai kainuoja daugiau negu galite įsivaizduoti. Tai taip pat gali būti prabangu, jei esate susiveržęs diržus.

Jau metų metus gaunu nemokamus receptus vaistams. Žinoma, aš esu labai dėkingas. Medikamentai man padeda gyventi. Iš tiesų, jie man padėjo išgyventi daugiau nei tikėjausi. Aš mokėjau visą savo gyvenimą, todėl dabar mane prižiūri. Aš supratau šį NSS susitarimą. Nemokama visiems. Mokama visų sąskaita, iš kiekvieno pagal išgales, kiekvienam pagal savo poreikius, Dieve, laimink mus visus.

Bet aš negaliu būti vienas vartojantis reguliarius medikamentus. Susimasčiau – „kiek jie turėtų man kainuoti be NSS?“ ir susivedžiau Google rinkos kainas.

Nenoriu skambėti dramatiškai, bet siurbikai yra beveidžiai pikti burtininkai, nes jų algoritmai karstosi su beždžionėmis, kurios yra išsiųstos iš anoniminių pilių verslo paslaugų teikėjams. Jūs negalite manęs įtikinti, kad siurbikai nežiūri į medikamentų, kuriuos žmonės vartoja, kainas. Įdomu, kaip greitai Jungtinė Karalystė gali būti įjungta į amerikiečių realybę, kur „nesumokėtos medicinos sąskaitos“ dabar yra bankroto priežastis numeris vienas.

Mes jau gyvename kapitalistinėje mokslinės fantastikos istorijoje, kur visatos meistrai prekiauja daiktais, kurie net neegzistuoja. Ateities grūdų derlius Kanadoje, pieno priemilžis iš Viskonsino, kitų metų Japonijos viskio partija. Čikagos prekių birža turi platų „orų darinį“, jei jus tai domina, įskaitant „temperatūrų svyravimus, kiek iškris sniego ir kaip bus šalta“. Jei siurbikai ką sugalvos, jie būtinai tai parduos. Nėra moralės ribų. Vienintelė riba yra vaizduotė.

Kiek aš žinau, yra trilionierių, sėdinčių Jacobeano bibliotekoje, kurie diskutuoja, kaip jie gali prekiauti ateities prekyba ateičiai. Arba bando nustatyti koeficientus ūkinėms kamieninėms ląstelėms, arba išrasti riebalų deginimo purkštuvus. Galite būti tikri, jog žmonija bus derlius. Žmonės – pagrindinė medžiaga ekonominiame pasaulyje. Žinoma, siurbikai mus ir toliau siurbs.

Mūsų fizinės egzistencijos aspektai bus suskirstyti pagal grobį. Vieną dieną bus milžiniškas tarptautinis kvėpavimo institutas, kuris valdys visus naujus plaučius. Kūdikiai gims su savo plaučių sistemomis ir kartu gaus jų nuomos sutartis. Kai jie užaugs, jie susidurs su rimtomis bausmėmis už kvėpavimą užterštu oru. Cigarečių gamintojams tai nepatiks, todėl gali nutikti taip, kad „didieji tabako koncernai“, tai supratę, greičiau nugvelbs visus plaučius.

Seksas, saulės spinduliai, miegas, dainavimas. Geriausi dalykai gyvenime šiuo metu yra nemokami. Geriau jau pasimėgaukite jais, nes netolimoje ateityje visi jie bus išmatuoti mokesčiais. Tarptautinis „Libido“, ar kaip kitaip užsivadinusi įstaiga, stebės ir pranešinės apie bet kokį seksualinį aktyvumą ir visa tai bus stebima internetu. Bet tai bus išjungiama po 60s, jei neturėsite atsidaręs sekso sąskaitos.

Miegu bus prekiaujama tarptautinėje miego biržoje. Įsivaizduokit, juk nauji tėvai tikrai mokėtų už itin gilią užmaršties valandą. Žmogaus dainavimas būtų automatiškai „Šazamuotas“ į centrinį licencijavimo biurą. Taip jūsų balso stygos priklausytų kažkokiai įstaigai.

Ateityje tikriausiai bus geriausia likti viengungiais, tūnoti tamsoje, būti pabudusiam tol, kol įmanoma ir tylėti. Taigi, kol kas dar pagyvenkime, prieš būdami susiurbti.

Vertė Jonas Petrevičius.

Nuoroda į šaltinį.

SIMILAR ARTICLES

NO COMMENTS

Leave a Reply