70 procentų jaunų kiniečių gyvena nuosavuose namuose

70 procentų jaunų kiniečių gyvena nuosavuose namuose

0 2701

Vidutinės kiniečių pajamos nuolat auga, nepriklausomai ar jie gyvena mieste ar kaime. Ir nors maisto produktų kainos per pastarąjį dešimtmetį ženkliai sumažėjo, vis didesnė išlaidų skiriama transportui, drabužiams ir sveikatos priežiūrai. Ir, žinoma, “smartfonams“. Praktiškai kiekvienas turi nuosavą išmanųjį, be kurio, kaip be rankų. Visuotinai paplitusi WeChat komunikacijos programėlė, kuria kiekvieną mėnesį naudojasi virš 900 000 000 vartotojų (90 proc. – kiniečiai), leidžia mokėti komunalinius mokesčius, apsipirkti parduotuvėse, išsinuomoti dviratį ar pervesti pinigus. Na ir žinoma, bendrauti. – WeChat patikimumas kaip šveicarų kariuomenės peilio, teigia technologijų analitikas Duncan Clark, dirbantis ABI Research Pekino filiale.

Augančios pajamos leidžia daugiau pinigų skirti vaiko lavinimui, todėl nepaliaujamai didėja ir Kinijos studentų skaičius užsienyje. Nuo 2010 m. iki 2016 studijuojančiųjų užsienio universitetuose kiekis beveik padvigubėjo ir pasiekė 540 tūkstančių. Dauguma jų, baigę studijas grįžta atgal į tėvynę. 2016 m. tokių buvo 433 tūkstančiai.

Nedarbo problema tebėra aštri, nedarbo lygis visuose Kinijos miestuose siekia 3,95 proc., o 31 didžiausiame –  net 4,83 proc. Laukiama, kad per ateinančius tris metus į darbo paieškas įsitrauks apie 15 milj. asmenų, o kitais metais aukštąsias mokyklas baigs apie 8 milj. absolventų.

Tačiau viso likusio pasaulio jaunų žmonių pavydą kelia tai, kad  1981 m. – 2000 m. gimusių kiniečių dauguma – 70 proc., turi nuosavą būstą. Tai tikrai įstabus rodiklis, jei palyginsime su tokiomis šalimis, kaip JAV – 35 proc., JK – 31 proc., Kanada – 34 proc., Prancūzija – 41, Australija – 28 proc.

Kūlgrindos red.

NO COMMENTS

Leave a Reply