Streikuojantys Stokholmo šiukšlių išvežėjai palieka darbą

Streikuojantys Stokholmo šiukšlių išvežėjai palieka darbą

0 2219

65 Stokholmo šiukšlių surinkėjai paliko savo darbus trečiadienį, praėjus savaitei po to, kai jie ėmė streikuoti. 

Šiukšlių išvežimo kompanijos „Reno Norden“ darbuotojai praėjusį trečiadienį pradėjo staigų nesankcionuotą streiką. Tai buvo atsakas į spalį numatomus atlyginimo pokyčius, kurie, pasak darbuotojų, reikš, kad reikės dirbti daugiau už mažesnį atlygį.

Nepasitenkinimas situacija augo kurį laiką ir išvirto į maištą, kai praėjusią savaitę pabandė surinkti visus Stokholmo šiukšlių konteinerių ir šiukšliavežių užraktus, kad sukurtų skaitmeninį užraktų registrą.

Pasak šiukšlių surinkėjų, dėl to darbdaviams būtų lengviau juos atleisti.

Po savaitės trukmės streiko, nedavusio apčiuopiamo rezultato, jie trečiadienį paliko darbus. Kitos šiukšlių surinkimo kompanijos „Liselotte Lööf“ darbuotojai iš solidarumo taip pat palaiko savo kolegas.

„Tai reiškia, kad visame Stokholme nesurenkamos šiukšlės, kol konfliktas nebus išspręstas“, – sako „Reno Norden“ transporto darbuotojų sąjungos pirmininkas Janas Spanedalis.

„Reno Norden“ paskelbtame pranešime teigiama, kad kompanija pasiūlė darbuotojams dirbti viena valanda per savaitę ilgiau išlaikant maždaug 35000 Švedijos kronų (apie 3650 eurų) per mėnesį. Kitaip tariant, jiems tektų dirbti 34,5 valandos per savaitę vietoj anksčiau buvusių 29,5 valandų. Darbuotojai su tuo nesutiko.

„Mes ėmėmės demokratinio proceso. Susirinkome drauge, aptarėme situaciją ir balsavome už pasiūlymą (atsistatydinimą). Dauguma mūsų balsavome už“, – pasakoja Francisco Acosta, vienas iš pasitraukusių „Reno Norden“ šiukšlių surinkėjų.

Jis tvirtina jautęsis prieštaringai ir išeiti buvo liūdna, tačiau pridėjo: „Mes didžiuojamės, kad esame vieningi, nepakęsime atlyginimų mažinimo. Švedijoje algos nekarpomos“.

Streiko oficialiai Transporto darbuotojų sąjunga nepalaiko, tačiau jos atstovai yra įsitraukę į problemos sprendimą.

Parengta pagal thelocal.se.
Šaltinis – Skandinavija.Today

Redakcijos pastaba. Norite gyventi kaip skandinavai? Mokykitės kovoti už savo interesus. Organizuokitės.

SIMILAR ARTICLES

NO COMMENTS

Leave a Reply