Švedija pristatė pilnai apmokamą 6 valandų darbo dieną

Švedija pristatė pilnai apmokamą 6 valandų darbo dieną

0 2248

2015 m. straipsnis

 

8 valandų darbo diena – įprasta praktika tarp verslininkų pasaulyje. Švedija nusprendė mesti iššūkį šiai praktikai su trumpesniu sprendimu – 6 valandų darbo diena.

Airijos praktika

Airijoje žmonės dirba beveik 8,5 valandų per dieną. Tai veda prie 42,5 valandų darbo per savaitę. Yra sakoma, kad darbuotojams ir darbo vietoms naudinga, jog būtų dirbama daugiau valandų per savaitę. Tačiau realybėje įrodyta, kad tai netiesa.

Pareiškimas

2014 m. Geteborgo valdžia pranešė, jog viešojo sektoriaus darbuotojai eksperimentuodami ims dirbti mažiau valandų. Šis pareiškimas buvo paskelbtas tam, kad būtų padidinta psichologinė bei fizinė sveikata ir produktyvumas.

Oficialus Geteborgo mero pareiškimas skambėjo taip:

„Mes manome, jog laikas iššauti šią kulką Švedijoje. Vėliau patikrinsime kaip viskas pasikeitė. Tikimės, jog darbuotojai ims mažiau laisvadienių dėl ligų ir jausis geriau tiek psichologiškai, tiek fiziškai, kai dirbs trumpesnį laiką.“

8 valandų darbo diena – neefektyvi

Programuotojų vadovas Greitojoje kompanijoje teigia, kad 8 valandų darbo technika yra neefektyvi. Jis pasakė tokius žodžius:

„Būti susikaupusiam prie tam tikros užduoties 8 valandas yra didžiulis iššūkis. Kad susidorotume ir paverstume darbo dieną pakenčiama, mes maišome užduotis ir pertraukas. Be to, mes sunkiai susitvarkome privatų gyvenimą už darbo ribų.“

Daugiau laiko praleidžiama su šeima

„Filimundus“ kompanija 2014 m. irgi perėjo prie 6 valandų darbo dienos. Kompanijos personalas nesižvalgo atgal:

„Mes norime praleisti daugiau laiko su savo šeimomis, mes norime mokytis naujų dalykų ar daugiau sportuoti. Mes norėjome pažiūrėti, ar egzistuoja išeitis, kaip suderinti visus dalykus.“

Buvo nuspręsta mažinti darbo valandų kiekį, kad darbuotojai galėtų praleisti daugiau laiko su savo šeimomis, o drauge būtų padidintas jų motyvacijos lygis. Be to jų energingumas taip pat didinamas šiuo būdu.

Šaltinis

Vertė Raimonda Jonaitienė

SIMILAR ARTICLES

NO COMMENTS

Leave a Reply