Pamąstymai apie cheminio ginklo panaudojimą Sirijoje

Pamąstymai apie cheminio ginklo panaudojimą Sirijoje

1 2925

Stebėjau pastarųjų dienų įvykius, skirtingų žmonių pasisakymus šia tema ir nusprendžiau pateikti savo matymą.
Šiuo metu žiniasklaidoje girdime, kad žiaurusis diktatorius Basharas al Assadas Sirijoje panaudojo cheminį ginklą ir pražudė 85 savo valstybės civilius. Dabar reikėtų sustoti ir apie tai gerai pagalvoti. Assadas su sajungininke Rusija laimi. Jis atkovoja teritorijas, užima miestus, provincijas ir toliau plečia savo įtaką šiame kare. Taigi, kokio velnio jam įsakyti cheminio ginklo ataką prieš beginklius civilius? Prieš moteris, vaikus, kūdikius? Nereikia būti genijais, galima labai lengvai suprasti, kad toks įvykis iš kart nuteiktų visą pasaulį prieš Assadą, tai paskatintų gilesnį JAV įsitraukimą į ši karą. Kodėl jis taip darytų? Tai yra visiškai nelogiška, neracionalu ir protu nesuvokiama bei aiškiai nenaudinga Sirijos režimui. O gal Assadas yra išprotėjęs kraugerys psichoptas, kurio tikslas skersti nekaltus gyventojus nepagalvojant apie pasekmes?


Visai neseniai, prieš šį įvykį, Donaldas Trampas davė suprasti, kad Assadas gali likti Sirijos vadovu. Na ir aišku, iš kart po to atsitinka ši baisi nelaimė. Kam visa ši situacija naudingiausia? Aišku, kad sukilėliams, ISIS ir kitiems Assado priešininkams. Negana to, nėra aiškių įrodymų, jog Assadas šią cheminę ataką įvykdė. Viena iš pirmųjų šią ataką patvirtinusių valstybių yra Turkija. Ta pati Turkija, kuri siekia Assado nuvertimo ir tiekia ginkluotę sukilėliams…


Jau 2013 m. Assado cheminė ataka buvo pretekstas eskaluoti situaciją, bet vėliau buvo įrodyta, kad cheminį ginklą per klaidą paleido patys sukilėliai, kurie gavo jį iš Saudo Arabijos. 2013 m. Sirija paskelbė, jog atidavė visus turimus cheminius ginklus ir nėra jokių įrodymų, kad jie gavo naujų ginklų. Taip pat, buvo užfiksuotas ne vienas atvejis, kai patys sukilėliai naudojo cheminius ginklus.

Sirija neigia naudojusi cheminį ginklą ir aiškina esą cheminis ginklas buvo laikomas ar gaminamas būtent toje teritorijoje, ginklų sandėliuose, kur vyko Sirijos režimo antskrydis. Nesakau, kad taip ir buvo, bet ši situacija atrodo bent įmanoma.

O Kalbant apie Trampa ir jo atsaką:

1. Čia yra jo emocinė reakcija.
2. Slaptosios tarnybos ir žvalgyba (ne)sąmoningai pranešė klaidingą informaciją.
3. Trumpas parodė, kad nėra Rusijos marionetė, kuo buvo kaltinamas anksčiau.
4. Jis žinojo tiesą, bet didelė interesų grupių įtaka lėmė šį jo sprendimą (t.y. Izraelio, Kataro ir kitų valstybių interesai prieš Assadą ir jo režimą.)

Aš tokias priežastis išskirčiau. Nesakau, kad jos teisingos. Trampas prieš rinkimus visiškai priešingai kalbėjo. Jis buvo prieš įsitraukimą į šį karą bei teigė, jog be kongreso pritarimo Sirijos bombarduoti negalima. Tai buvo viena iš priežasčių, kodėl JAV piliečiai už jį balsavo prezidento rinkimuose. Kaip taip greitai galėjo pasikeisti Trampo pozicija?
Na galbūt aš kažko nežinau, galbūt kažko nesuprantu, tai maloniai pataisykite mane, jei aš klystu.

Neabejingas tautietis

SIMILAR ARTICLES

1 COMMENT

  1. viskas logiška jei ne vienas bet dar 2014 metais buvo panaudota dujos prieš savo liaudį.
    įtariu , kad mes nesuprantame konteksto. o ir arabų suprasti negalime. vadovaujamės europietišku išskaičiavimu.
    beto kaip suprantu aviacijos ataka buvo tai kažkaip iš dangaus niekas nieko daugiau nemėtė.

Leave a Reply