Keturi juodukai kankino neįgalų baltąjį

Keturi juodukai kankino neįgalų baltąjį

0 2311

Čikagoje (JAV), keturi juodaodžiai sulaikyti dėl įvykdyto nusikaltimo. Kaip skelbia naujienų portalai šie asmenys pagrobė protiškai atsilikusį baltaodį 18-metį ir jį kankino nuo 24 iki 28 valandų. Procesas buvo gyvai transliuojamas socialiniame tinkle „Facebook“. Vaizdo įraše pakartotinai girdisi kaip juodaodžiai šaukia „Fuck white people“ ir „fuck Donald Trump“. Kankinimas pasireiškė įpjaunant peiliu aukos skalpą, beriant cigarečių nuorūkas ant žaizdos, verčiant jį gerti tualeto vandenį bei mušant.

Video galite pamatyti čia

Šūkiai aiškiai parodė, kad tai yra rasistinis nusikaltimas. Dėl neįgalumo auka nesuvokė kas įvyko. Galima spėti, kad auka buvo pasirinkta tik dėl jo odos spalvos bei Donaldo Trampo pergalės JAV prezidento rinkimuose.

Naujienų portaluose iškart galima pastebėti, kad pagrindinė problema yra nutylima. Rasės sąvoka beveik neegzistuoja: „keturi jaunuoliai“, „du vyrai ir dvi moterys“. Neperžiūrėjęs vaizdo įrašo, skaitytojas negalėtų aiškiai suprasti šio incidento motyvų, nes jie tiesiog nėra aiškiai pateikti. Natūralu, kad šios žinios sklaida yra labai ribota.

Dabar įsivaizduokime, jei keturi baltaodžiai būtų pagrobę ir kankinę protiškai atsilikusią juodaodę mergaitę. Jei toks vaizdo įrašas išvystų dienos šviesą, galiu prisiekti, kad masinės medijos tiesiog sprogtų. Viso pasaulio žiniasklaida apie tai rašytų, rengtų laidas, diskutuotu ir kaltintu baltuosius. Bet kadangi nusikaltimas yra juodaodžių prieš baltaodį, daug kalbėti neverta. Taigi, tik baltieji gali būti rasistais ir niekaip kitaip.

Tai yra akivaizdus neapykantos kurstymas. Neapykantos kurstymas – (angl. hate speech) yra viešas skleidimas (žodžiu, raštu) informacijos (idėjų, nuomonių, žinomai neteisingų faktų), kuria tyčiojamasi, niekinama, skatinama neapykanta, kurstoma diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimo ar pažiūrų. Šis aprašymas tobulai atitinka įvykdytą nusikaltimą. Bet vėlgi, JAV didieji informatoriai visą tai pateikia kaip tiesiog eilinį nusikaltimą. Tik po keletos dienų, dėl socialinių tinklų, kitų naujienos portalų spaudimo, pradėjo atsirasti versijos, jog šis nusikaltimas yra susijęs su neapykanta. Tai buvo aišku nuo pat pradžių, bet žurnalistai tą sąmoningai slėpė. Tikėtasi, kad šis incidentas bus greit pamirštas, bet dėl milžiniško susidomėjimo jo užmaskuoti nepavyko.

Paruošta pagal Neabejingo piliečio pateiktą informaciją.

NO COMMENTS

Leave a Reply