Tapkime savo šalies šeimininkais!

Tapkime savo šalies šeimininkais!

0 1577
Vladas Jurgelevičius

Nuo nepriklausomybės paskelbimo praėjo 26 metai. Per tuos metus nemažai išparduota Lietuvos turto teisėtomis ir ne visai teisėtomis priemonėmis, prisidengus laisva rinka, kuri viską sureguliuos. Taigi, turime ką turime. Tie, kurie dalyvavo šiuose procesuose, ir dabar valdžioje. Aš ir pats prisimenu tuos „gelbėtojus“, kurie mušdamiesi į krūtines skelbė, kad dirbsią tautos labui. Nemanau, kad kas nors ateityje pasikeis, jeigu mes ir toliau rinksime tuos pačius politikus, kurie žada, vėliau nusisuka spręsdami savo, rėmėjų, bičiulių ir kitų suinteresuotų grupuočių reikalus, piliečiams palikdami tik prievoles, pareigas, sukeliant mūsų piliečių nusivylimą, netikėjimą šviesia Lietuvos ateitimi. Drąsiai galiu sakyti, kad šiuo metu pasirinkimas yra. Puikiai suprantu savo padėtį šiuose rinkimuose, nesu partinis, tačiau dalyvauju šiuose rinkimuose su Lietuvos liaudies partija, su žmonėmis, kurie tiki Lietuvos ateitimi, kuriems žemė yra tautos, valstybės pamatas.
Prisiminkime kaip išrinktieji vertino mūsų Lietuvos piliečių siekį, pastangas išlaikyti žemę ateities kartoms. Valdžia darė viską, kad referendumas dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams neįvyktų, pasitelkiant teisėsaugos, žiniasklaidos ir kitas priemones. Visa valdžios informacija buvo ir lieka tendencinga kaip ir tais laikais, tik veikiama subtiliau.
Atominės elektrinės atsisakėme stodami į Europos sąjungą? Taip! Naujos atominės elektrinės referendumas (patariamasis) vyko 2012 m. spalio 14 dieną kartu su Seimo rinkimais. Tačiau valdžia vis tiek svarstė naujos elektrinės statymo galimybę, bandydama kaip nors išsukti aferą su LEO LT. Mokesčių mokėtojams liko prievolė uždaryti senąją, o naujos statyti neapsimoka. Uždarius atominę elektrinę, elektra pabrango, o dėl to brango ir visa produkcija. Tuo tarpu senosios VAE uždarymo finansavimas su Europos sąjungos pagalba baigsis iki 2020 metų. Tų lėšų jau dabar nepakanka, o iki elektrinės numatytų eksploatacijos darbų pabaigos 2038 metais trūksta 900 milijonų eurų. Iš kur jų paimsime? Ir vėl iš mokesčių mokėtojų?
Pagal Briuselio reikalavimus turime pertvarkyti savo ūkį taip, kad neturėtume nieko valstybinio, o viską išsipardavę tiestume rankas išmaldai. Ir čia mūsų ateitis? Suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivas-saugykla „Independence“, kaip alternatyva rusiškoms dujoms, irgi paskaičiuotas ir pamatuotas valdžios savalaikis sprendimas. Juk tai apmokės dujų vartotojai ir mes, mokesčių mokėtojai. Gamintojai, kurie gamyboje vartoja dujas, priversti pirkti brangesnes iš laivo. Dėl to priverstinio pirkimo nukenčia jų konkurencingumas. Tai per paslaugas, prekes juntame ir mes, vartotojai.
Aš esu už projektus, kurie neš naudą visuomenei ir Lietuvos valstybei. Elektros jungtys su Švedijos „Nortbalt“, su Lenkijos „LitPol Link“, „Rail Baltica“ projektai. Esu už tai, kad nebūtų meluojama, kai skaičiuojama projekto ekonominė nauda visuomenei ir piliečiams, kaip atsitiko su „Mažeikių nafta“ ir „Williams“. Negalime nepaskaičiuotai, nepamatuotai sau to leisti. Ar mes išlošime? Mes galime padaryti tik vieną išvadą: nereikia lošti, nes praktika rodo, kad pralošiame.

Mano, kaip kandidato, principiniai darbai:
1. Atstatyti 47 Konstitucijos straipsnį, kurio turinys buvo: „žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir Valstybei“.
2. Performuoti užsieniečiams į nuomą, kad ir 100 metų, jau įsigytas dirbamas žemes ir miškus bei vandens telkinius.
3. Sumažinti Konstitucijoje referendumui inicijuoti numatytus 300 000 į 100 000 piliečių parašų, kas leistų patiems spręsti svarbius valstybės klausimus.
4. Alkoholio pramonė, tiekėjai, pardavėjai kartu su vartotoju prisiimtų atsakomybę už padarinius.
5. Progresiniai mokesčiai. Pagalba ir lengvatos daugiavaikėms šeimoms (pats esu iš penkių vaikų šeimos). Lengvatinis PVM tarifas maistui.
6. Skatintinas gamybinis verslas. Neapriboti draudimais užsiauginti sveiko maisto, kaip ir dalintis sėjamąja medžiaga.
7. Skatinti alternatyvią energetiką ne iš valstybės biudžeto.
8. Daryti viską, kad būtume savo šalies šeimininkais.

Pagarbiai
Jūsų kandidatas
Vladas Jurgelevičius
Kandidato sąrašo Nr. 32

SIMILAR ARTICLES

NO COMMENTS

Leave a Reply