Šiuo metu mažiau nei 500 iš 163 000 prieglobsčio prašytojų turi darbą...

Šiuo metu mažiau nei 500 iš 163 000 prieglobsčio prašytojų turi darbą Švedijoje

0 2415
“The Local” (Švedijos anglų kalba leidžiamo žinių portalo) straipsnis, paskelbtas š.m. gegužės 31 d.)

 

Iš beveik 163 000 žmonių, kurie praeitais metais prašė prieglobsčio Švedijoje, mažiau nei 500 surado darbą, skelbė SVT, Švedijos viešasis transliuotojas.

 

Antradienį SVT pranešė, kad 494 prieglobsčio ieškotojai, kurie atvyko į Švediją 2015 m. sugebėjo surasti darbą, save išlaikyti, belaukdami prieglobsčio prašymų sprendimo. SVT rėmėsi duomenimis pateiktais Švedijos darbo biržos (Arbetsformedlingen) ir migracijos tarnybos (Migrationsverket).

Žmonėms, atvykusiems į Švediją su galiojančiais tapatybės dokumentais ir prašantiems prieglobsčio, paprastai leidžiama dirbti, net jei neturi darbo leidimo ar leidimo laikinai gyventi, jei migracijos tarnyba jiems suteikia tokią išimtį. Tokia išimtis vadinasi „at-und“ ir ji paprastai patvirtinama automatiškai, pranešė SVT. Tačiau tik trečdaliui prieglobsčio prašytojų (kurių amžius nuo 20 iki 64) buvo pritaikyta tokia išimties tvarka dėl to, kad Švedija gavo neįprastai didelį kiekį prašymų.

„Tai buvo neįtikėtinai didelis skaičius žmonių, prašančių prieglobsčio Švedijoje ir mes tiesiog nespėjome jų suregistruoti. Todėl atlikome tik dalį prioritetinių uždavinių, o darbų klausimą atidėjome vėliau,“ pasakojo SVT migracijos tarnybos pareigūnė Lisa Bergstrand.

Kairiųjų centro Socialdemokratų/Žaliųjų vyriausybė per ateinančius tris metus nori išdalinti pirmiausia laikinus leidimus gyventi Švedijoje. Tai būtų priemonė verčianti prieglobsčio prašytojus ieškoti darbo. Leidimas pastoviai gyventi šalyje būtų pasiūlytas po pirmojo leidimo galiojimo pabaigos, jei asmuo sugebėtų save išlaikyti finansiškai….

Šiuo metu atsirado ilgos (iki metų trukmės) belaukiančių eilės ir tai verčia skubėti. Bet šalies darbo birža turi mažai galimybių beieškantiems darbo. „Galbūt jie mūsų duomenų bazėje yra įregistruoti kaip bedarbiai, bet jiems priklauso tik pagrindinės mūsų paslaugos (leidimas naudotis Interneto duomenimis ir mūsų konsultacijomis). Jiems nėra specialiai paruoštų įdarbinimo programų, pamokų arba stažuočių,“ pasakojo SVT darbo biržos integracijos darbuotojas Fredrik Moller.

Vertė: Algis Avižienis

 

Komentaras: Mums prieinami Prancūzijos, Šveicarijos ir Norvegijos duomenys patvirtina, kad tik mažas procentas atvykėlių iš Afrikos ir Vidurio Rytų šalių sėkmingai integruojasi į vietines darbo rinkas. Per pirmus penkis metus po šių migrantų atvykimo į Europos šalis net iki 70 procentų lieka bedarbiais ir gyvena iš socialinių išmokų. Tad mūsų Pramonininkų konfederacijos vado Dargio rekomendacijos įsileisti 50 000 migrantų iš skurdžiausių pasaulio šalių, kad jie užpildytų tariamai tuščias darbo vietas, skamba makabriškai. Kaip rodo praktika, tik saujelė iš to išsvajoto 50 000 migrantų kontingento suras darbą per pirmus penkis metus ir papildys darbdavių talpias kišenes. Likusius keliasdešimt tūkstančių tektų mums, mokesčių mokėtojams išlaikyti metų metus. O taikant šeimos susijungimo priemones, tas išlaikytinių skaičius išaugtų dramatiškai.

SIMILAR ARTICLES

NO COMMENTS

Leave a Reply