Švedijos karališkoji šeima priglaudė pabėgėlį, o jis iš rūmų pavogė labai vertingų...

Švedijos karališkoji šeima priglaudė pabėgėlį, o jis iš rūmų pavogė labai vertingų šeimos relikvijų

5 3662

Žurnalisto Krystian M (slapyvardis) reportažo vertimas iš lenkų kalbos „Blastingnews“ portalo, 2015 m. gruodžio 29 d.
Kaip matome, perdėtas svetingumas gali atsirūgti. Tuo įsitikino Švedijos princesė Christina, priimdama jauną pabėgėlį į karališkus rūmus. Incidentas įvyko 2012 metais.

 

 

Devyniolikmetis, kurį 2010 m. priėmė į savo rūmus Švedijos karališkoji šeima, pasirodo yra paprastas nusikaltėlis. Vyras, laikomas šeimos draugu, prisipažino vogęs itin brangius (94 000 eurų vertės) juvelyrinius dirbinius iš asmeninio Princesės Christinos buto. Visiškai nesuvokęs brangių daiktų vertės, nusikaltėlis pardavė juos dviem narkotikų prekeiviams už 1 000 eurų.

 
Įsileisk kiaulę į bažnyčią, tai ji ir ant altoriaus užlips

 
Visą istoriją aprašo švedų dienraštis „Aftonbladet,” kuris kaltina devyniolikmetį juvelyrinių dirbinių vagyste. Brangieji daiktai priklauso 68 metų Princesei Christinai, Švedijos Karaliaus Karolio XVI Gustavo jauniausiai sesei. Šalia pasisavinusių juvelyrinių dirbinių, paveldėtų ankstesnio Karaliaus Gustavo VI Adolfo mamos, vyras kaltinamas tuo, kad jis įmetė 39 000 eurų vertės tiarą nuo tilto į upę. Tarp pavogtų daiktų buvo ir auksinės apyrankės, žiedai ir dovanos iš buvusio Etiopijos imperatoriaus Haile Selassie.

 
Nusikaltėlio pėdsakus aptikti pavyko Princesės Christinos vyrui Tord Magnuson, kuris anksčiau buvo tapęs savotišku devyniolikmečio tėvu. Po kiek laiko vaikinas prisipažino įvykdęs vagystę ir detaliai papasakojo kaip jam pavyko pavogti brangius daiktus ir ką jis su jais padarė. Iki šios dienos nepavyko atgauti nei vieno iš pavogtų objektų, nors karališko dvaro šeimyninių relikvijų paieškos tęsiasi.

 
Už gerus darbus atlyginama geruoju?

 
Jaunasis nusikaltėlis, o tiksliau Abdi Abdulqadir Osman, į Švediją atvyko 2010 m. po to, kai jis prarado visą savo šeimą. Princesė Christina ir Magnuson nutarė rūpintis tuomet keturiolikmečiu vaikinu, kad parodytų pavyzdį savo tautiečiams, kurių šalyje gyvena labai aukštas procentas imigrantų, atvykusių iš Artimųjų Rytų ir Šiaurinės Afrikos, kurie tarp kitko įvykdo daug nusikaltimų ir pažeidimų. Vienas iš neseniai smarkiai komentuojamų įvykių buvo dviejų švedų sumušimas ir palikimas ant gatvės dėl to, kad jie paprašė agresyviai nusiteikusių musulmonų nesuniokoti kiosko.

 
Minėtas pabėgėlis vaikinas įsikūrė karališkame dvare, bet jau po kelių metų atskleidė savo tamsiąją pusę. Devyniolikmetis pavogė seifo raktą, paėmė visus brangius daiktus ir visą kaltę dėl vagystės bandė suversti naujai pasamdytai kambarinei. Po to, kai įvyko akistata su auklėtoju Magnuson, pastarasis nutarė paviešinti teisybę.

 
Tai eilinė absurdiška istorija, kurioje pagrindinį vaidmenį vėl atlieka pabėgėliai. Neseniai informavome apie imigrantų būrio riaušės dėl to, kad jiems nepatiko jiems suteiktos valytojų paslaugos ir interneto kokybė, jų nemokamai suteiktoje viloje. Vyrai nusiaubė visą miestą. Tikriausiai nereikės labai ilgai laukti sekančių panašaus tipo įvykių.

 
Šaltiniai: aftonbladet.se, onet.pl, thelocal.se

Vertė Algis Avižienis

5 COMMENTS

  1. Smagiai pasijuokiau. Šiaip – galėjo dar ką nors sprogstamo padėti…Tai dar kartą parodė – kas laukia Europos sąjungos….Ir….kam tai naudinga…

  2. Taigi, u viską reikia mokėti. Net Balzako amžiaus princesei, už jauno pabėgėlio kvapą. „Bažnyčia“ pati „kiaulę“ įsiprašydama, tiesė jai raudoną kilimėlį. Tai kas neuždirbama – nevertinama. Juokinga manyti, kad į „Lithuanijos rojų“ įleidžiami „sąžininguoliai“ už vietinius tautos pensionierius: sės, ars ir vandens stiklinę jiems į lovą atneš…

  3. Vėjus rašo. Ta nukaršusi princesė greičiausiai užstatė tas savo brangenybes kokiame nors lombarde ar pardavusi išleido pinigus ant kokso, ir visą kaltę suvertė žioplam nelegalui. Nepamenu, kuri ten, berods britų garbingo amžiaus princesė irgi taip buvo įjunkusi į koksą, kad net nosies pertvara supuvo ir visiškai suiro.

Leave a Reply